konu futbol olunca

 

konu futbol olunca akan sular duruyor bende. Koyu bir BEŞİKTAŞ lı olarak iyi günde ya da kötü günde takımıma elimden geldiğince destek olmaya çalışırım. Dün akşamda beşiktaş-galatasaray süper final maçında olduğu gibi.

cumartesi günü oynanması gereken derbi yağış sebebiyle pazartesiye ertelenmiş taraftar olarak bizde maçı sabırsızlıkla beklemekteydik.maç başladı ve ilk 15 dakika beşiktaş gayet güzel oynuyordu. ama ne olduysa o dakikadan sonra herşey tersine dönmeye başladı işte.

gayet güzel giden maçta 26.dakikada gelen gol(ki bu ofsayttan atılan gol bile olamayan bi vuruştu) tüm beşiktaşlı taraftarları çıldırttı.günlerdir adını sıkça duyduğumuz hakem hüseyin göcek ofsayttan olan golü saydı ve durum 0-1 oldu. Maçın hakeminin belli olmasıyla birlikte gerilen sinirler bu ofsayttan golün sayılmasıyla daha da arttı.  Hadi orta hakem ofsaytı görmedi yan hakemler neyi bekliyorlar ofsayt bayrağını göstermek için anlamıyorum.

tribünler ayakta hep bir ağızdan bağırıyorlar “cimbomun köpeği hüseyin göcek” diye. e haklıyız tabi ki de. neden? çünkü bu hakem koyu bir galatasaraylı yani tarafsız olması gereken kişi değil. neden? çünkü beşiktaş topla buluştuğu anda ya faul yapıyor ya da bi hatası oluyor. tabi bu 3 hakemin gördüğü. tarafsız bir gözle izleyen insanlar, hatta futboldan anlayan galasatasaraylılar bile bunların doğru olmadığını düşünüyorken bir tek doğruyu hakemler görebiliyor çok ilginç.

ha buraya kadar beşiktaş süper oynadıda hakkını mı yediler diyenlerde oldu. onlara tek cevabım biz zaten takımın oynadığı oyun süper demiyoruz ki mustafa pektemek’in ya da fernandes’in kaçırdığı golleri de biliyoruz.

ilk yarı bitiminde söylenen tek cümle “hüseyin aferin maçı perişan ettin”

ikinci yarı sinirler daha da gerildi.hakemin yanlış kararları hatta hakemlerin yanlış kararları biz beşiktaşlı taraftarları çileden çıkarttı.

hakem hep size mi yanlış karar veriyor derseniz onun içinde bir cevabımız var elbet.mesela quaresmaya yapılan faule devam kararının devamında sinirlenen futbolcu rakip takımdan birine vuruyor ve kırmızı kart görmesi gerekirken sarı kart görüyor.

ernst’în hakeme tepkisi ise alkışlanmaya değerdi.kendini bilen bir hakemin aslında bu durumdan biraz pay çıkarması kendine bakıp ben ne yaptım böyle demesi gerekir ama bu sözler hüseyin göcek için biraz fazla ağır olur.

sonuç olarak bu derbiye bu hakemleri verenlerde en az maçı yanlış yönetenler kadar suçludur.

tamam biz şu an süper bir takım değiliz oyuncularımız olsun yönetim olsun gelip giden teknik direktörler olsun şanssızlığın en yüksek olduğu dönemdeyiz. işte çıldırdığımız bardağın taştığı noktada maçın 86.dakikasında sahaya atlayan taraftarlar oldu. kimine göre haklı kimine göre saçma bir davranış olsa da ben kendi adıma şunu söyleyebilirim orada olsam bende farklı bir davranış göstermezdim.

bir de maçtan sonra yorumlar var ki onlar bizim ne kadar haklı olduğumuz yönünde. rıdvan dilmen’în yaptığı yorum maçın tek kelimelik özeti olabilir: “eğer hüseyin göcek bu akşam rahat uyuyabiliyorsa ben yorumculuğu bırakırım”

galatasaraylı taraftar hiç boşuna sevinip biz sizi yendikk demesinler yada diyeceklerse hakem sayesinde maçı aldıklarını kabul etsinler!!!

beşiktaşa 2 maç ceza vermişler.Ama unutmasınlar ki bu takımın erkek olduğu kadar bayan taraftarı da var!! yensekte yenilsekte takımımızın destekçisiyiz..

BİRGÜN DEĞİL HERGÜN BEŞİKTAŞK!!!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !